Niewiele firm tekstylnych wie, że istnieje skup resztek tkanin, który przyjmuje wiele różnych typów materiałów. Czy takie przedsięwzięcie jest opłacalne dla właścicieli szwalni i zakładów produkcyjnych? Zapraszamy do lektury.

Korzyści sprzedaży odpadów tekstylnych

Ogólnie rzecz ujmując, odpowiedź na tytułowe pytanie jest twierdząca. Skup odpadów tkaninowych to przedsięwzięcie jak najbardziej opłacalne – z kilku powodów. Po pierwsze, firmy mogą pozbyć się odpadów krawieckich, dzięki czemu zyskują dużo miejsca w swoich magazynach. Nie muszą ponadto zajmować się utylizacją materiałów.

Po drugie, nieprzydatne już w żaden możliwy sposób resztki tkanin stają się źródłem dodatkowego dochodu dla firmy. Dlaczego? Oczywiście dlatego, że profesjonalny skup materiałów oferuje atrakcyjną cenę za odpady krawieckie w dużych ilościach.

Trzeci powód wiąże się z samym sposobem realizacji całego procesu. Nie tracisz czasu na ważenie i przewóz resztek materiałów, ponieważ rzetelny skup zapewnia to wszystko w ramach świadczonych usług.

skup resztek tkanin z transportem

Jak odbywa się skup resztek tkanin?

Zanim sprzedaż resztek tekstylnych stanie się możliwa, konieczna jest weryfikacja zlecenia. Dlatego pierwszy krok to kontakt ze skupem tkanin. Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego i opisz rodzaj materiałów, których chcesz się pozbyć oraz ich przybliżoną ilość. Oczywiście zapraszamy również do kontaktu telefonicznego.

Po akceptacji zlecenia zjawimy się w Twojej siedzibie w dogodnym dla Ciebie terminie. Zważymy wszystkie tkaniny i zajmiemy się ich transportem. Zadbamy także o ich utylizację przy zachowaniu standardów ekologicznych, a Ty zyskasz wolną przestrzeń w magazynie i dodatkowy zarobek. Skontaktuj się z nami!