Coraz więcej firm tekstylnych wybiera profesjonalny skup bawełny. Powodem jest nadmiar tego surowca – problem, z którym boryka się wiele zakładów produkcyjnych, szwalni i sklepów z tkaninami. Jak zatem odbywa się realizacja usługi skupu?

Sprzedaż bawełny z nadwyżki

Jeśli chcesz pozbyć się nadmiaru bawełny, wybierz rzetelny skup tkanin i dzianin. Pamiętaj, że wiele zależy od stanu i ilości materiału, dlatego warto skonsultować się telefonicznie lub mailowo z firmą realizującą usługę. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia pracownicy skupu zjawią się w Twojej siedzibie, aby zważyć i odebrać od Ciebie zbędną bawełnę, a Ty zyskasz dodatkowy zarobek.

Jak wskazuje World Population Review, w 2023 roku światowa produkcja materiałów bawełnianych sięga ponad 20 mln ton. To niewyobrażalna wręcz ilość, dlatego tym bardziej należy zwrócić uwagę na niewykorzystane zasoby, aby zatroszczyć się o środowisko. Wybierając profesjonalny skup tkanin, zyskujesz nie tylko wolny magazyn i pieniądze ze sprzedaży – otrzymujesz także gwarancję recyklingu przekazanej bawełny.

bawełna tkanina skup

Skup bawełny w różnej formie

Choć stan skupowanej bawełny ma znaczenie, to możesz sprzedać różne typy materiałów, zachowanych w różnej formie. Mowa tutaj zarówno o tkaninach, jak i dzianinach. Liczą się ponadto nie tylko materiały w całości, ale także odpady poprodukcyjne – ścinki krawieckie, resztki tkanin i tak dalej.

Jeśli chcesz uwolnić swój magazyn od zalegających tekstyliów, wygenerować dodatkowy zarobek i zadbać o środowisko naturalne, to nasz skup jest rozwiązaniem idealnym dla Twojej firmy. Zadzwoń lub napisz do nas!